Изгоре куќа на брат и сестра од Битола

 

Триесетина минути по полноќ во селото Рапеш, битолско, настанал пожар во куќата на  А.Д. и Б.Д. инаку брат и сестра.

Во пожарот изгорела целата куќа, а повредени лица нема.

Се преземаат мерки за утврдување на причините за настанување на пожарот. 

 

 

 

12.01.2018 - 13:59

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа