Изгоре цистерна со мазут во Скопје

Цистерна со мазут изгоре во пожар вчера во Скопје.

-Вчера во 11,59 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Асфалтна база на Јадранска магистрала настанал пожар при што била опожарена цистерна со мазут, а од пожарот биле зафатени и неколку гуми и боци со мазут и нафта кои биле во близина. Пожарот е изгаснат од противпожарната единица од Скопје, се вели во билтенот на МВР.

Во пожарот нема повредени лица.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

01.08.2020 - 10:47

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега