Изгоре автомобил во Арачиново

Вчера во 22 часот и 45 минути било пријавено дека на улица „БиХ“ во Скопје било опожарено возило „ Голф 3 “, сопственост на 36- годишниот А.Б од село Арачиново.

Од огнот било делумно зафатено и возило „Поло“, сопственост на Т.Т. (36) од Скопје во делот на десен фар и ретровизор.

Од екипа на Бригадата за противпожарна заштита Скопје пожарот бил изгаснат.Извршен е увид.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.01.2019 - 15:45

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега