Изгласана е потребата од донесување на закон по скратена постапка – задолжителното носење маски на отворено на чекор до усвојување

На почетокот од седницата изгласано е дека измените на законот за заштита на население од заразни болести треба да бидат донесени по скратена постапка, пренесува „ТВ21“

За да се најде законот како точка на дневен ред гласаа вкупно 92 пратеници од кои 60 гласаа „за“, додека 32 пратеници беа воздржани.

Законот сега треба да оди на комисиска расправа, по што ќе биде вратен на пленарна седница.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

27.10.2020 - 17:40

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега