Изгаснат пожарот кај Сопиште

Изгаснат е и последниот дел од пожарот близу Сопиште, информираат од Противпожарната бригата - Скопје на социјалната мрежа Фејсбук.

Според информациите, горела нискостеблеста шума, сува трева и трска.

Претходно, изгаснат беше и пожарот близу селото Арачиново.

02.03.2020 - 22:44

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега