Изедете лажица мед на празен желудник и напијте се чаша вода - веднаш ќе почувствувате промена

Веројатно сите знаете дека треба редовно да се конзумира мед, но дали знаете што се случува доколку го измешате медот со вода?

Се подготвува многу едноставно. Една лажичка мед се става во млака вода и убаво се промешува.

Доколку го практикувате ова на празен стомак, истото може да помогне при:

-Синдром на лиеното црево и останати проблеми со желудникот

-Го зајакнува имунитетот

-Одличен е во борбата против бронхит

-Го чисти вашиот организам од бактерии

-Помага со проблемите со уринирањето

-Овој напиток исто така е добар за чистење на кожата.

Се пие секое утро на празен стомак, а може да се пие и пред спиење.

 

 

 

23.05.2018 - 11:17

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега