Избодени вработени на ЈП Паркинзи - насилникот ќе одговара кривично

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Б.И.(30) од Скопје, поради тоа што на 01.04.2022 на паркинг на подрачјето на Центар, со тврд и со остар предмет физички нападнал  вработени во ЈП Паркинзи Центар додека извршувале службени дејства.

13.05.2022 - 16:23

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега