Избодена жена среде бел ден на автобуска станица во Панчево

Жена избодена околу пладне на автобуска станица во Панчево, а според првичните информации избодена во стомак и грбот.

Според Курир.рс полицијата го уапсила поранешен сопруг на повредената жена.

Полицијата во Панчево веднаш реаграле веднаш и го совладала веднаш, а кај осомничениот е пронајден и нож.

Осомничениот е познат на полицијата и порано, а веќе неколку пати бил и во затвор, воглавно поради грабеж.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.07.2019 - 13:24

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега