Избелувач веќе нема да ви треба - со само една состојка облеката ќе биде како од реклама

 

Треба да занете дека воопшто не е здраво често користење на избелувачи и омекнувачи од причина што се полни со хемиклии, кои може да му наштетат на вашето здравје.

Поради тоа најдобро е да користите природни состојки.

Ако сакате облеката да ви мириса убаво, само додадете 2 капки етерично масло и ќе бидете задоволни.

Што се однесува до избелувачите, повеќе нема да имате проблем. Наместо избелувач, сипете малку лимонов сок. Ќе ѝ ја даде потребната белина на облеката. Лимоновиот сок успешно ги отстранува сите дамки, а нема да доведе до штетни последици. Покрај тоа, може да користите и сода бикарбона која во комбинација со лимоновиот сок ќе ви помогне да ги отстраните и најтврдокорните дамки од површината.

 

 

 

14.11.2017 - 12:55

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа