Избегната голема трагедија во Мадрид - драма во авионот на Борусија Дортмунд

Авионот на Борусија Дортмунд избегна судир на аеродромот во Мадрид при пристигнувањето за натпреварот од Лигата на шампионите против Атлетико.

Се одвивала вистинска драма кога секунди по слетувањето, пилотот бил принуден веднаш да го крене авионот назад на небото бидејќи друг авион задоцнил со полетувањето и постоела опасност за инцидент.

За среќа сите се добро.

 

 

 

06.11.2018 - 08:34

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега