Иванов ќе прими акредитиви од амбасадори на три држави

 

Претседателот Ѓорге Иванов денеска ќе прими акредитивни писма на новоименуваните амбасадори на Шпанија, Чешка и на Кувајт за Република Македонија.

 

Новоименуван амбасадор на Кралството Шпанија е Емилио Лоренсо Сера, на Чешката Република Мирослав Томан, а на Државата Кувајт за Република Македонија со седиште во Софија е Јакуб Алтеги.

 

 

 

 

17.10.2017 - 09:33

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа