Иванов ќе оствари средба со Саливан

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, денеска, вторник, ќе го прими Џон Саливан, заменик државен секретар на Соединетите Американски Држави.

Средбата е закажана во 15:30 часот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.12.2018 - 09:37

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега