Итра скопјанка: Додека се возеле во автомобил ограбила маж

Министерството за внатрешни работи информираше дека вчера во околу 23:30 часот, полициски службеници од Полициската станица Гостивар од слобода ја лишиле 30-годишната С.Р. од Скопје, затоа што на ул.„Мара Угринова“, додека се превезувала во возило со 45-годишниот И.Н. од Гостивар, му одзела паричник со пари. Таа била задржана во Полициската станица Гостивар, а парите му биле вратени на С.Н.

Се расчистува случајот и против С.Р. ќе следува поднесок, велат од полицијата.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

27.01.2021 - 17:06

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега