Итно испрскајте го ова по душекот, тепихот и завесите дома - ќе решите голем проблем

За да спречите алергиски реакции, добро би било да го направите овој спреј и со него да го испрскате мебелот.

Бактерии има - во постелнината, теписите, завесите и другиот мебел, важно е на време да го спречите нивното ширење.

Сѐ што ви е потребно е:

- шише со прскалка

- масло од еукалиптус или каранфил

- 1 литар вода

Во водата сипете 20 капки масло и промешајте. Спрејот е добар и за делови од мебелот кои не можете да ги перете, а за постелнината и завесите маслото користете го така што неколку капки од него ќе ставите во детергентот кој го користите.

 

 

 

 

15.08.2018 - 09:21

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега