Италијанка дошла да го прошета Скопје, ама поради сообраќајка завршила во болница

 

На раскрсницата кај „Ист гејт мол“, на булеварот „Гоце Делчев“ пред крстосница од ул. „Беласица“ се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „ауди а3“ со скопски регистарски ознаки управувано од И.М.(48) од Скопје и патничко моторно возило „дачија сандеро“ со италијански национални ознаки управувано од Е.Л.(39) од Р. Италија.

„Во незгодата со телесни повреди се здобила сопатничка од возилото „дачија сандеро“ П.Д.(66) од Р. Италија констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски““, велат од МВР.

12.02.2024 - 16:40

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега