Италијанец убил тројца пожарникари кои дошле да му помогнат- поставил бомба, но погрешил со тајмерот

Еден презадолжен Италијанец ја минирал куќата за да дојде до пари од осигурањето, но по грешка убил тројца пожарникари кои дошле да му помогнат.

Обвинителот рекол дека со експлозијата имал намера да ја разнесе селската куќа на северозапад наа Италија, така што ги минирал кантите со бензин но погрешно го поставил тајмерот и со тоа предизвикал две експлозии.

Кога после првата експлозија во вторникот наутро , пожарникарите дошле во селската куќа, се случила и вората и тоа посилна експлозија, а Винчети бил притворен во петокот.

 

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

10.11.2019 - 12:09

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега