Италија сѐ поблиску до бројката од 20.000 мртви: За еден ден починаа 610 луѓе

Бројот на смртни случаи од коронавирусот во Италија за еден ден порасна за 610, со што вкупниот број во моментот е 18.279, објави Агенцијата за цивилна заштита во Рим.

Бројот на новозаразени од Ковид-19 порасна за 4.204 на вкупно 143.626.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

09.04.2020 - 18:58

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега