Истурена боја на зградата на Министерството за култура

Засега непознати сторители ја искртаа и офарбаа зградата на Министерство за култура, а напишаа и МКД.

-На 12.01.2019 година во 00:35 часот во ЕИК-Скопје, вработен во Министерство за култура, пријавил дека од страна на непознати лица била истурена боја на влезната врата и фасадата од зградата на Министерството за култура. Се преземаат мерки расчистување на настанот, велат од МВР за Курир.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.01.2019 - 12:26

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега