Испукани два проектили врз американска база

Два проектила беа испукани врз американска патролна база во североисточна Сирија, но нема повредени или оштетувања на базата, соопшти американската војска.

Американската војска додаде дека Сириските демократски сили поддржани од Вашингтон го посетиле местото од кое биле истрелани проектилите и пронашле трета, неиспукана ракета.

Базата се наоѓа во Аш Шадади.

26.11.2022 - 11:22

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега