Испливаа застрашувачки детали за убиството во Шабац: Го претепал брата си до смрт , па го избодел со нож

Се сомнева дека Богдан Гаиќ(20), од Шабац до смрт го претепал брата си Игњат (24) поради тоа што повеќе не можел да го поднесе неговото проблематично однесување, злоставување и тортура кон целото семејствио.

Според Курир.рс односите во семејството биле сериозно нарушени.

-Првоите резултати од истрагата покажуваат дека Игљат со години не живее со своето семејсто бидејќи уште во тинејџерските денови западнал во лошо друштво.Нњеофицијално имал и проблеми со дрогата.Кај родителите доаѓал само ако западнел во долгови и ги малтретирал сите домашни.Богдан веќе не можел да го поднесе сето тоа, па кобната вечер зел боксирач па го претепал до смрт, а потоа го избодел со нож- раскашал за Курир.рс добро упатен извор во истрагата.

Потсетуваме дека Богдан бил фатен како во количка го нои телото на брата си кое имал намера да го закопа во ѓшума.

Соседите велат дека тие во принцип биле добри и мирни момчиња.

-Се зборува сешто, но всушност јавно тие не правеа проблеи, а што се случувало во нивната кучќа тоа само тие знаат, но што и да се случило злочинот не можам да го оправдам- рекол сосед.

На Богдан му се опреде,лени 30 дена притвор.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.08.2019 - 19:57

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега