Испливаа снимки од Трамп: Опколен со голи девојки и алкохол лудува на забава во друштво со познат педофил

Американскиот претседател Доналд Трамп, во 1992 организирал забава со педофилот Џерфри Епсатјн кој во мометов го челка второто судење за трговија со луѓе, секусуално злоставување и силување маллетнички.

Најмлдаите помеѓу нив имале и по 14 години.

Американските медиуми објавија и снимкана која присуствувале и двајцата , опкужени со девојки, навивачки на американскиот клуб Бафало, а целата случка се одиграла во клубот а Трамп.

Во еден момент Трамп држи девојка за задникот, а во друг момент тој покажува кон друга девојка и му шепнува бешто на Епстајн.

Интересно е дека по обвинение на американските медиуми дека бил приател со него, тој негирал.

„Го повикав. исто како што правеа сите во Палм Бич. Беше инвентар на тоа место. Мислам дека не сум разговарал со него 15 години. Не сум му фан“ рекол Трамп.

Сепак неговото тврдење го негираат не само снимките. туку и заедничките фотографии.

Се сомнева дека Трамп еднаш одел еднаш од озлогласениот приватен авион на Епштајн, во медиумите Лолита Експрес, поради шпекулации дека милијардерот и неговите гости имале сексуални односи со малолетни девојки.

„Лолита експрес“ го возела поранешниот претседател Бил Клинтон и тоа повеќе од дваесет пти, но и тој како Трамп негира дека бил пријател со педофилот.

Епстајн наводно бил чест гостин на Мар- а - лаги се додека не бил исфрлен поради додевање на малолетничка, а според судските извештаи велел и дека има агенција за модели.

„Њујорк Тајм“ известува дека Трамп организирал приватна забава за себе и за Епстајн, во својот клуб каде „нарачал“ 28 девојки од календар. Тоа било во 1992, кога е оддржана и спорната забава.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.07.2019 - 21:25

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега