Исламската држава објави фотографии од терористите:Се заколнале на лверност па ги извршиле нападите во Шир Ланка (ВИДЕО)

Исламската држава превзема одговорност за терористичкиот напад во Шир Ланка во која загинаа 320 луѓе на Велигден, објави Амак, новинарска агенција за терористички организации не наведувајќи докази за тоа тврдење.

Агенцијата подоцна објави фотогрфаија  од мажи кои тврдат дека се терористите кои ги извеле нападите.

Со фотографијата се објавени и имињата на мажите и опишано е кој учествувал во кој напад, исто така се наведува и дека еден од нив дошол до судир со полиција и убил тројца од нив.

Освен фотографија, објавени се и снимки на која мажите се заколнуваат на верностна водичот Абу Бакр ал- Багдади извикувајќи „Алах екбер“.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.04.2019 - 21:22

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега