Исклучувања: Без струја неколку улици во Скопје

 

Регионалниот центар за управување со кризи – Скопје, по добиеното известување „ЕВН Македонија“, ги известува граѓаните дека поради веќе закажани тахнички зафати во системот, без електрична енергија ќе останат:

– од 9 до 12 часот улицата Христо Татарчев – подулица 22 (о. Кисела Вода);

– од 9 до 13 часот дел од улицата Иван Цанкар (о. Карпош);

– од 10 до 12 часот дел од улицата Востаничка, непарни броеви околу бројот 13-б (о. Кисела Вода);

– од 10 до 13 часот улицата Каирска (о. Карпош) и

– од 12 до 15 часот дел од с. Горно Соње, местото наречено Под Црква (о. Сопиште).

11.08.2022 - 09:43

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега