Исечете лимон, ставете малку сол и оставете го во кујната - трик кој секојдневно ќе го правите

 

Лимонот содржи многу лековити својства кои се одлични за нашето здравје. Исто така дава одличен вкус на храната и пијалоците. Тоа е добро за здравјето на нашето срце, косата и ги елиминира вирусите и бактериите.

Со овој ефикасен трк ќе се ослободите од лошите мириси во кујната, а ќе победите и во борбата против бактериите и вирусите.

Исечете лимон на 4 дела, без длабоко сечење, така што парчињата нема да се разделуваат. Додадете малку сол и оставете го во средина на кујната. Тоа ќе направи лошите мириси да исчезнат, а ќе даде лимонска арома на вашата кујна. На ово начин ќе ги уништите и бактериите кои се насобрани во кујната.

 

 

 

11.01.2018 - 15:10

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа