Исчезнати се две момчиња: Мкаедонската полиција трага по нив

Утринава во 06:00 часот во Полициската станица Охрид, 45-годишниот А.Ѓ. од Охрид пријавил дека на 12.10.2018 година околу 10.00 часот неговиот 18-годишен син В.Ѓ. излегол од дома и до моментот на пријавување не се вратил, информираат од МВР.

Од полицијата исто така информираат дека вчера во 17:30 часот во Полициската станица Гази Баба, социјален работник во ЈЗУ „Ранка Милановиќ“ пријавила дека на 11.10.2018 година во 13.20 часот од домот во непознат правец се оддалечил 12-годишен штитеник на домот.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицата.

 

 

 

13.10.2018 - 15:45

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега