Исчезна скопјанец - неговиот син бара помош

Министерството за внатрешни работи информираат дека вчера во 00:30 часот во Полициската станица Центар, 45-годишниот Л.И. од Скопје пријавил дека на 07.03.2021 од домот се оддалечил неговиот 73-годишниот татко Љ.И. кој боледувал од алцхајмерова и паркинсонова болест.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето, информира МВР.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

08.03.2021 - 17:35

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега