Исчезна дете од Домот во Прилеп: Се качило во автобус и го снемало

 

Во текот на вчерашниот ден во 11 часот во Полициската станица Чаир, социјален работник во Дом „25-ти Мај“ пријави дека на 15. месецов, околу 17,15  часот 16-годишен штитеник на домот од Прилеп се качил во автобус во Битола кон Скопје, но не се вратил во установата.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

 

 

 

17.04.2018 - 14:55

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега