Ирена стана херој во Америка: Виде босоного дете и веднаш го сопре автбусот па покажа колку е големо балканското срце(видео)

Ирена Ивиќ, возач на градскиот превоз во Милвоки, Америка, покажала дека има големо срце.

Таа во декември 22ри додека возела автобус забележала босоного момче облечено само во боди. Детето било само на улица и сакало а ја премине улицата.

Без ни момент да размисли, таа застанала со автобусот и излегла од возилото.

Кога детето малку ја одминало таа потрчува по него и го земала во раци и го внела во автобусот каде еден од патниците ја соблекол јакната и му ја облекол на детето за да го затопли.

Чекајќи да дојде полицијата, детето заспало во рацете на Ирена.

Според полицијата, детето било избркано на улица од страна на неговата мајка, а по оој инцидент тоа е вретено на таткото.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.01.2019 - 09:50

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега