Иран: И кога нашите деца ќе бидат убиени, ранети или апсени, нема да се откажеме од нашите цели

Иранскиот претседател Хасан Рохани изјави дека Техеран нема да попушти под притисокот на САД и дека нема да се откаже од своите цели, дури и ако Иран биде бомбардиран. Неговата изјава, за време на церемонијата во знак на иранско-ирачката војна во 1980-те, ја пренесе државната новинска агенција ИРНА.

„Мораме да се спротивставиме и нашите непријатели треба да знаат дека и кога ќе ја бомбардираат нашата земја и кога нашите деца ќе бидат убиени, ранети или апсени, нема да се откажеме од нашите цели, независност на нашата земја и нашата гордост“ порача Рохани.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.05.2019 - 22:32

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега