Интересен трик: Еве како да ја прочитате првата порака што сте ја испратиле некому на Фејсбук

 

 

Повеќе од милијарда луѓе редовно го користат Фејсбук, но тоа не значи дека сите се запознаени целосно со оваа социјална мрежа.

Прочитајте ја првата порака која некогаш сте ја напишале

Најлесниот начин да ја видите оваа порака е да ги преземете сите ваши податоци од мрежата на компјутер. Ова можете да го направите така што ќе одите во „General Settings“. Имајте во предвид дека процесот може да потрае, бидејќи Фејсбук ја копира секоја порака која сте ја напишале.

 

 

 

09.08.2017 - 14:27

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа