Инстаграм со најшокантната промена досега

Социјалната мрежа за споделување на фотографии и видеа Instagram има нова опција, па сега воведе и видеа кои се самоуништуват. 

– Сега можете да испраќате што ќе посакате – од внатрешни шеги до вашето најлошо селфи. За разлика од директните пораки, овие фотографии и видеа ќе исчезнат откако вашите пријатели ќе ги видат. А, ќе добиете и порака доколку тие направиле скриншот – се вели во соопштението на Инстаграм.

Инаку, опцијата за приватните пораки започнала во понеделникот.

 

 
 
28.11.2016 - 09:38

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа