Инстаграм ќе може да се користи и без интернет- еве кои можности ќе бидат достапни

Доколку некогаш сте го изгубиле интернет сигналот на мобилниот телефон, тогаш сигурно знаете колку непријатно може да биде. Добрите вести се тоа што отсега нема да ви биде потребен интернет за Инстаграм.

Корисниците кои се офлајн отсега ќе можат да го гледаат претходно вчитаната содржина на News Feed, профилите кои ги посетувале и објавите на Експлор таб, а исто така и да оставаат коментари на објавите, да лајкуваат, да уредуваат фотографии и видео содржини и да бришат пријатели од својата листа. Секако, лајковите и коментарите нема да бидат видливи додека корисникот повторно не се поврзе со интернет.

 

 

 

20.04.2017 - 16:36

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа