Инстаграм ги изненади корисниците - новите опции ги израдуваа сите

Инстаграм има нови забавни опции кои ги израдуваа сите корисници.

Првата опција се нови филтери, кои потсетуваат на оние на Снепчат, а се слушаат и разни додатоци на нив, како зуење, потоа се појавуваат уши од животни итн.

Се појави и нова опција - гумичка за бришење, со која на веќе направена фотографија, може да ја замаглите позадината, или се она што не сакате да го има и да се гледа.

Исто така, новитет е и новата опција за премотување на фотографии.

Социјалната мрежа постојано ги изненадува корисниците.

 

 

 

 

26.05.2017 - 10:44

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа