Иницијативата на Тодор Петров за референдум за името на собраниска комисија

Иницијативата на Тодор Петров, претседателот на Светскиот македонски конгрес за нов референдум за името денеска е на дневен ред на Комисијата за политички систем и односи меѓу заедниците закажана за 12 и 30 часот.

Тој на крајот на минатиот месец најави дека е поднесена иницијатива да се распише референдум со прашање ,,Дали сте за Северна Република Македонија”.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.01.2019 - 10:49

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега