Инцидент во Старата Скопска Чаршија

Инцидент настанал во Старата скопска чаршија поради издадена фискална сметка.

Околу 23 часот и 30 минути, 47-годишниот М.М. и 63-годишниот А.Џ. од Скопје, пријавиле дека во угостителски објект во Старата скопска чаршија биле физички нападнати од четири лица поради недоразбирање за издадената сметка.

Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

15.10.2019 - 15:26

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега