Инцидент во Идризово: Си го прободел братот во затворот

Околу 12,20 часот во СВР-Скопје било пријавено дека во затворот “Идризово“-Скопје, во затворениот дел од амбулантата, на затвореникот О.А. (34) од Скопје му биле нанесена убодни рани во пределот на стомакот и десната надлактица, од затвореникот Ф.А.(34) инаку негов брат.

О.А. со возило од КПУ бил пренесен во Комплексот клинки “Мајка Тереза“ за укажување лекарска помош.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.03.2019 - 15:40

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега