Инцидент во автобус на ЈСП предмалку: Тепачка на средношколци

Неколку средношколци попладнево се степаа во автобус број 5 на ЈСП кој сообраќал на булеварот „Теодосиј Гологанов“ кон Центар, јавува МИА.

– Нема оштетувања на автобусот, ниту повредени патници, потврдија од ЈСП.

Инцидентот во ЈСП е пријавен во 14:30 часот, а како што информираа оттаму, случајот го презема Министерството за внатрешни работи.

Од МВР информираат дека е излезено веднаш на местото на настанот и приведени се дел од учесниците во физичката пресметка. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.03.2019 - 15:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега