Инцидент на мечот на Аргентина со Боливија: Меси сакаше физички да се пресмета со репрезентативците на противниците

Лионел Меси имаше непријатен инцидент на мечот со Боливија, беше вербално нападнат, за среќа играчите од двата тима спречија физичка пресметка.

По последниот судиски свиреж се создаде хаос на теренот, а Меси се „закачи“ со еден од тренерите во стручниот штаб на противничката селекција.

Меси по мечот му се пожали на тренерот дека не бил коректен за време на мечот и постојано го провоцирал, а овој тргна кон него да се тепа.

Го запреа репрезентативците на Боливија и Аргентина, кои ја смируваа ситуацијата за да не порасне во поголем инцидент.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.10.2020 - 09:46

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега