Инцидент на летот Лондон- Скопје: Патник ја нарече стујардесата „глупава кучка“ (видео)

Во неделата во авион од Лондон кој летал за Скопје се случил инцидент за сендвич.

Имено патник ја нарекол стујардесата кучка бидејќи помислил дека му дала сендвич со свинска шунка, пишува весникот „Мирор“.

„Јас работам во ресторани, знам што е свинска шунка. Ова има вкус на свинско, не на мисиркино. Треба да им кажете да луѓето дека служите сендвичи со свинско месо. Јас сум муслиман“, и вели патникот на стујардесата.

На видеото објавено од „Мирор“ се гледа дека стујардесата се обидува да му објасни на патникот дека на пакувањето од багетот пишува дека шунката е мисиркина, но и покрај објаснувањето тој сепак ја нарекува „глупава кучка“

Погледнете што се случуваше:

 

 

 

20.06.2018 - 08:04

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега