Инцидент на аеродромот во Копенхаген

 

 Претставниците на аеродромот во Копенхаген соопштија дека денеска затвориле девет влезови, откако данската полиција ги информирала дека постои закана од сите авиони од турската авиокомпанија „Атласглобал“, кои се наоѓаат во Европа. 

Данската полиција соопшти дека во тек е истрага за инцидентот.

Поради истрагата е спречено полетувањето на еден авион.

 

 

 

13.11.2017 - 16:02

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа