Имала тешко детство, а мајка и никогаш не сакала да стане пејачка, денес таа е горда на неа- oва е мајката на Сека Алексиќ (ФОТО)

Познатата српска пејачка Сека Алексиќ ретко зборува за своето семејство во јавноста, особено по смртта на нејзиниот татко со кого не беше во добри односи.

Таа никогаш од јавноста не криела дека имала тешко детство, а најголемата поддршка ја добивала од својата мајка и брат.

Иако започнала да се занимава со пеење за да им обезбеди егзистенција на својата мајка и брат, мајката на Сека била против тоа таа да биде пејачка.

Гордата мајка на пејачката денес е целосна нејзина поддршка и изгледа достојно за нејзините години.

Сека фотографијата ја објави на својот Фејсбук профил каде напиша „принцот на баба“, погледнете.

 
 
 
View this post on Instagram

Nanino pilence!

A post shared by Seka Aleksić (@seka_aleksic) on Mar 20, 2017 at 2:32pm PDT

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.04.2019 - 23:13

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега