Имал минијатурен полов орган а потоа двоструко му се зголемил на овој начин

 

Кога 34- годишниот маж од Пакистанскиот град Курач, лекарите занемеле од шок.

Пред се бил премногу мал за своите години. Немал брада ни влакна под пазувите а и „машкоста„ му била како на тинејџер. 

Имено најголем проблем било што неговиот пенис бил само 5 сантиметри и никако неможел да ејакулра.

Се воспостасвило дека боледува од хипогонадизм, односно намалено ниво на тестостсрон, а она што најмогу ги зачудило лекарите е што чекал 30 години за да појде на лекар.

Ова пореметување се добива уште од раѓање и машкиот полов орган повеќе наликува на женски.Сепак оваа болест може да се развие и за време на пубертет.

Лекарите му препишале инекции тестостерон, и за негова среќа имале добра реакција и неговиот полов орган пораснал двојно.

 

 

 

 

19.06.2017 - 16:03

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа