Има големи казни и за пешаците - еве колку ќе платите ако не поминете на пешачки

Не само возачите, туку и за пешаците во сообраќајот има големи казни ако не ги почитуваат правилата.

Пешак не смее да се движи по коловозот, ако се движи тоа треба да е до работ. Во спротивно казната е 50 евра.

Исто така, ако поминете улица каде што нема пешачки, казната е 30 евра.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.01.2019 - 20:31

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега