Има 95 години и тврди дека никогаш не се потстрижил, неговата коса е долга повеќе од 7 метри

95-годишен маж од индиската држава Карнатака тврди дека никогаш во животот не се потрстржал, а косата му е долга повеќе од 7 метри. Сега тој мора да ја замота околу главата за да може да се движи.

За време на карантинот многумина се жалеа дека не можат да се потрстрижат, но овој Индиец тврди дека тоа не го сторил цел живот. Додапалиах, многумина го доживуваат како божество, а косата мора да ја замота како кугла на врвот на главата и да ја прицврсти со крпа за да може да се движи.

Како што јавуваат британските медиуми, тој никогаш не ја скратил косата за да не го загуби статусот кај оснатите кои го доживуваат како божество.

Elderly man with 24-foot-long hair is treated as a god in southern India

This 95-year-old man has NEVER cut his hair! via Newsflare

Posted by Daily Mail Video on Wednesday, 8 July 2020

14.07.2020 - 18:58

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега