Им преседна одморот: Семејство од Германија отишло на сладолед во Задар, па платиле 140 евра

Четиричлено семејство од Германија оваа година од Задар пренесуваат лоша и непријатна слиа.

Откако дошле на одмор  и се сместиле заминале во центарот на гардот на сладолед, а потоа следела еверојанта ситуација.

„За непрописно паркирање добиле казна од 54 евра, потоа автомоббилот им го кренал пајак, па морале да платат 47 евра, но тоа не било се. Кога сакале да подиигнат пари од банкомат, земена им е провизија од 40 3вра.

Оваа случка тие ја објавиле и на Фејсбук.

 „Откако буџетот ќе ви биде оштетен за 142 евра, после платена казна и провизија на банкомат, патот ве води до локална скаткарница во која конечно може да изедете по еден сладолед, но за цената и за квалитетот на сладоледот нема да зборувам, нема смисла.

Доаѓање на местото на кое е паркиран автомобилот е доволна потврда дека ова е последена посета на Задар“ се вели во постот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.07.2019 - 18:24

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега