Им подлегна на повредите - почина Страхиња Стојановиќ чиј џип денеска експлодираше во Нов Белград

Страхиња Стојановиќ кој денеска во околу 13 часот во Нов Белград бил тешко повреден во експлизија на возило во движење, им подлегна на повредите.

Во возилото, како што дознава Курир.рс, заедно со Страхиња Стојановиќ била и Колумбијка, на возраст од околу 45 години, вели извор на истрагата. И таа се здобила со тешки повреди.

Над Страхиња С. кој се поврзува со убиството на познатиот адвокат Драгослав Мише Огњановиќ и претходно имало обид за атентат.

На местото на настанот се уште има полиција, пожарникари и Брза помош, а сообраќајот во една лента е запрен, информираат српските медиуми.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

13.09.2020 - 14:50

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега