Илија Димовски: Суетно и арогантно е премиерот да не сака да се консултира со опозицијата

Недавање на отпор кон оваа власт е деструкција, а не обид да се сруши власта, вели во интервју за „Макфакс“ поранешниот пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски.

За актуелните блокади во Собранието и најавените понатамошни чекори на ВМРО-ДПМНЕ, Димовски вели дека методот што го избрала опозицијата е сосема коректен иако, како што најави, на моменти ќе изгледа можеби и агресивен.

Додаде дека нема најава за лидерска средба меѓу Ковачевски и Мицкоски: „Нема најава за таков контакт“.

13.05.2022 - 10:56

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега