Илхан Ќучик со македонски дрес: Стискам палци и посакувам успех на Северна Македонија

Известувачот за Македонија во Европскиот парламент, Илхан Ќучук во македонски дрес посака успех на Македонија на Европското првенство.

-Стискам палци и посакувам успех за Северна Македонија на престојниот меч. Се надевам дека тоа е добар старт за земјата на патот кон Европа, напиша Ќучук на Фејсбук.

13.06.2021 - 18:57

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега