ИК на ВМРО-ДПМНЕ донесе одлука за избор на претседателство на ветерани

Во текот на вчерашниот ден доцна навечер заседаваше Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ и донесе повеќе кадрови одлуки во насока на реструктуирањето и катарзата која беше најавена од страна на Претседателот Христијан Мицкоски.

Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ донесе одлука за избор на следниве Претседатели на ОК на ВМРО-ДПМНЕ:

·        Претседател на ОК НОВО СЕЛО - Петар Марков

·        Претседател на ОК СТРУМИЦА - Жан Дрвошанов

·        Претседател на ОК МАВРОВО И РОСТУШЕ - Харис Ибраими

·        Претседател на ОК РАДОВИШ - Ванчо Ристов

·        Претседател на ОК ПРИЛЕП - Дејан Продановски

·        Претседател на ОК БОСИЛОВО - Мито Андонов

·        Претседател на ОК ПЕХЧЕВО - Александар Китански

·        Претседател на ОК БОГДАНЦИ - Марјан Пеев

·        Претседател на ОК КОЧАНИ - Митче Стојков

·        Претседател на ОК ПРОБИШТИП - Марјан Миленковски

·        Претседател на ОК ДОЈРАН - Ѓорѓи Граматиков

·        Претседател на ОК ДЕЛЧЕВО - Сашко Ивановски

·        Претседател на ОК БЕРОВО - Столе Каракутовски

Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ донесе одлука за избор на Претседателство на Унијата на ветерани на ВМРО-ДПМНЕ и тоа следните членови:

·        Мане Јаковлевски

·        Слободан Анастасовски

·        Драган Димишков

·        Љупчо Трпевски

·        Ѓорѓи Илиевски

·        Мирослав Тасевски

·        Драган Василевски

·        Бранко Момировски

·        Ѓорѓи Малковски

·        Живко Ристески

·        Александар Бичиклиски

·        Илија Шаторот

·        Сашо Наковски

·        Златко Милошевски

·        Ламбе Арнаудов

·        Душко Ѓорѓиев

·        Милан Кузев

·        Сашо Дранго

·        Борис Јанев

·        Ванчо Каранфилов

·        Марија Кирова

·        Ристо Ѓоргиев

·        Дејан Цветковски

·        Митко Антовски

·        Симо Илиевски

·        Владо Ѓорески

·        Андон Чибишев

Воедно, Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ разговараше и за актуелната политичка и економска ситуација, при што изрази сериозна загриженост за состојбата во здравството поврзана со Ковид-19 пандемијата, каде што секојдневно има траорни слики со починати од болниците на Венко Филипче, блокадата на Бугарија како резултат на лажните ветувања и пазарџиското однесување на Зоран Заев и распродавањето на државните интереси и државниот капитал, како и лошата состојба во економијата каде што секојдневно се бројат нови отпуштања.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

25.11.2020 - 12:03

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега