Игор Југ „збесна" во судницата: Осудете ме доживотно ако сакате

Обвинетиот за насилствата во Собранието на 27 април 2017, Игор Југ за момент го прекина судењето за овој случај кога лут и незадоволен од одговорите на заменик министерот за внатрешни работи Агим Нихиу тргна сам да си оди од судење.

- “Како може како министер да не знаете дека странски шпиони се шетаат низ Собрание а ни судите нам Македонците. Каде ви е Живаљевиќ. Каде е? Осудете ме доживотно ако сакате. Ич не ми е гајле”, викаше во судницата Југ, пренесе НоваТв.

 

 

 

21.09.2018 - 18:20

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега